ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14314065
*
nr 1431 4065
Spegel
Björk, 84x37 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2021
kl 18:54:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 04:41:46
1
100 kr
15/11 15:46:11
1
150 kr
15/11 17:59:31
2
150 kr
15/11 17:59:31
1
150 kr (Budbetjänt)
15/11 18:00:11
2
200 kr
15/11 18:30:59
1
Vinnande bud
15/11 18:49:25
2
300 kr
15/11 18:49:25
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1431 4065
Spegel
Björk, 84x37 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 04:41:46 | 1 | 100 kr |
15/11 15:46:11 | 1 | 150 kr |
15/11 17:59:31 | 2 | 150 kr |
15/11 17:59:31 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
15/11 18:00:11 | 2 | 200 kr |
15/11 18:30:59 | 1 | Vinnande bud |
15/11 18:49:25 | 2 | 300 kr |
15/11 18:49:25 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14